בשיתוף ותמיכת 

logo2-01 (1).jpg
מרכז סיוע.jpg
הורדה.jpg

הקורס מאפשר הכרות ולמידת המודל (Interweaved Group Model (IGM אשר פותח על ידי נעמי רביד ודורית סגל, מטפלות ומדריכות EMDR מוסמכות. המודל פותח עבור קבוצות תמיכה בשיתוף עם מרכז סיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית חיפה והצפון, במטרה לייעל ולהרחיב את המענה הטיפולי לנשים שעברו פגיעה מינית, באמצעות חשיבה המבוססת על מודל הAIP ובפרוטוקולים שונים ב EMDR בהתאמות יעודיות. מודל AIP מדבר על זיכרונות מטרידים היכולים לגרום לחוסר איזון כשהם מאוחסנים בדרגה גבוהה של עוררות. זיכרונות לא מעובדים אלה מכילים רגשות, תחושות ואמונות שמתעוררות בהווה, ומהוות את הסיבה לסימפטומים, התנהגויות, תחושות ואמונות שליליות. 

בארבעה מפגשים אינטנסיביים של למידה והתנסות נלמד איך לשזור EMDR בתהליכים קלינים בסביבה משתנה ובעיקר בסטינג הקבוצתי. הקורס כולל התנסות, תרגול והדרכה במודל, למידת פרוטוקולי EMDR והתאמות יעודיות לסטינג הקבוצתי. שילוב ושזירה של פרוצדורות EMDR טיפוליות לקידום תהליך ההחלמה הקבוצתי והאישי במקביל.

המטפלים בקורס יוצאים עם תוכנית עבודה מסודרת לטיפול קבוצתי, לאחר התנסות בפרוצדורות וטכניקות EMDR של ויסות ועיבוד בכלים השלכתיים אישיים וקבוצתיים, חיזוק וחידוד 

שפת הAIP כחלק מהשפה הקלינית, התנסות בעבודה בקבוצה ובלמידה חוויתית ויצירתית.

בכל מפגש; תרגול יוגה, עבודת גוף נפש, דינמיקה קבוצתית, למידה פרונטלית, פרקטיקום והדרכה.

למידע נוסף השאירו הפרטים וניצור קשר

דרישות קבלה מוקדמות:

  • EMDR שלב 2

  • לפחות שנה ניסיון קליני בעבודה עם נפגעות.ים

קבוצה קטנה של עד 14 משתתפות.ים

משך הקורס ארבע מפגשים

מ9:30 ועד 17:30 בימי שלישי

1/8/15/22 ליוני 2021, בחדרה. 

מסיימת ההכשרה תקבל תעודה מטעם מרכז סיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית חיפה והצפון ותתווסף לרשימת נשות המקצוע המומלצות על-ידי המרכז.

עלות 2,500 ש"ח בהרשמה מוקדמת עד ה30/4/21.

2,750 ש"ח בהרשמה רגילה.

ניתן לשלם עד שלושה תשלומים.  

250ש"ח דמי ביטול עד 18/5/21, לאחר מכן לא יתאפשרו החזרים.

המודל לטיפול קבוצתי ב-EMDR נמצא בשימוש מזה מספר שנים בקבוצות טיפול לנפגעות תקיפה מינית מטעם מרכז סיוע חיפה והצפון. המודל נמצא בשלבים ראשוניים של מחקר בבית חולים לב-השרון והממצאים עד כה חיוביים. הוצג לראשונה ביום עיון "אור באפלה" של עמותת EMDR ישראל, וכן התפרסם בספר "מבט מקרב על EMDR ישומים והתנסויות בפסיכותרפיה של המאה ה21". 

מנחות הקורס:

נעמי רביד, פסיכותרפיסטית, עובדת סוציאלית קלינית, מאמנת, מטפלת EMDR מוסמכת ומדריכה, מנחת סדנאות, בעלת נסיון רב בטיפול בנפגעות תקיפה מינית. EMDR Facilitator בצוות ההכשרה של ד"ר אודי אורן. לשעבר רכזת סיוע ונפגעות במרכז הסיוע. חוקרת EMDR בבית חולים לב-השרון, מורה ליוגה.

דורית סגל, עובדת סוציאלית, קרימינולוגית, מטפלת ומדריכת EMDR מוסמכת בעלת נסיון רב בטיפול פרטני וקבוצתי, מדריכה ומנחת סדנאות. EMDR Facilitator בצוות ההכשרה של ד"ר אודי אורן. חוקרת EMDR בבית חולים לב-השרון, עורכת שותפה של הספר "EMDR הפסיכותרפיה של המאה ה21" בהוצאת מודן.

058-4974877

054-5747817

  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram